Okutan Sözlük, 2015 aralık yılının aralık ayında yayına açılan ve günceli yakalamaktan çok, bilgi vermeyi amaçlayan web sitelerinden biri. Sitemiz üzerinde, güncel ve yakın zamanda bir önemi kalmayan bilgilerden çok; oldukça kalıcı ve sizi tatmin eden bilgiler bulabilecek; bunları hayatınızda, yaşantınızın herhangi bir bölümünde kullanabileceksiniz. İçeriklerimiz, sizlere bilgi vermek amacında %100 özgün bir biçimde, hemen hemen her konuda yazılabiliyor. Bu sebepten, oldukça geniş bir kategori portföyümüz ve bilgi küpü yazarlarımız mevcut.

İçeriklerimizi Nasıl Oluşturuyoruz?

İçeriklerimiz, olabildiğince ilgi çekici nitelikte ve bilgilendirici olan konulardan oluşturulmaya çalışılıyor. Bu sayede, sosyal medyadan yahut organik olarak Google’dan gelen her kullanıcıyı sitemizden ayrılırken, memnun bırakmaya çalışıyoruz. Diğer sitelerden farkımız, içeriklerimizin alelade değil, uğraşılarak ve çabalanarak, araştırmalar dahilinde oluşturulması. Bu sayede, sadece ziyaretçinin sitemize tıklamasını değil; sitemizden memnun kalmasını gözetiyoruz ve ziyaretçimize önem veriyoruz.

Ne Tür İçerikler Oluşturuyoruz?

Okutan.Org adresine, Okutan Sözlük adı ile bir sözlük havası katmayı ön gördük. Bu sebepten tamamı ile “nedir, nasıl olur, neye iyi gelir” gibi soruların yanıtını alabileceğimiz içerikler üreterek, kapsamlı bir sözlük yaratmak amacındayız. Diğer sitelere nazaran, araştırılarak oluşturulan her içeriğimiz kapsamlı bir sözlüğün parçası olacağından, olabildiğince dikkatle hazırlanmakta. Bu tür içerikler oluşturarak, benzer sitelerden ayrı olarak; belli birkaç kategoriden ibaret olmayıp, her konuya yoğunlaşmaya çalışıyoruz. Zira, bu sorular hemen hemen her kategori için sorulabilir sorular oluyor.

Neden Okutan Sözlük?

Okutan Sözlük Özgündür: Okutan Sözlük adresinde, herhangi bir kaynaktan çekilmiş herhangi bir yazı göremezsiniz. Alıntı yazılarımız yoktur ve sitemizdeki yazıların; hemen hemen hepsi sıfırdan, araştırılarak yazılmış, çeşitli kategorilerdeki yazılardır. Dolayısı ile, Okutan Sözlük özgün içerik ile beslenir ve elimizden geldiğince bu şekilde devam etmeyi umuyoruz.

Okutan Sözlük Araştırmacıdır: Okutan Sözlük, çöp (trash) içeriğe asla izin vermez. Yazılar editör onayından geçerek kontrol edilir ve bunun akabinde yayına alınır. Dolayısı ile, çöp içeriklere asla yer vermeyerek araştırmacı niteliğini ön plana alır ve olabildiğince detaylı, öğretici yazılar sunmayı amaç edinir.

Okutan Sözlük Geniş Kapsamlıdır: Okutan Sözlük, geniş içerik ve kategori portföyü ile, kullanıcılarını sıkmayarak her daldan bilgiler vermeyi amaçlar. Bu sayede bir içeriği okuduktan sonra benzer yazılar bölümümüzden bir diğer içeriğe göz atabilir ve ilgi alanlarınızı, kategorilerden bulabilirsiniz.

Okutan Sözlük Kullanıcılarına Önem Verir: Sözlük, kullanıcıların beğenisini ön planda tutarak; analizleri sırasında kullanıcıların hangi yazılarda yoğunlaştığına göz gezdirerek içeriklerini o yönde özgünleştirir. Bu sayede, kullanıcıların beğenilerini de arttırmayı amaçlar. Aksi durumda, rastgele herhangi bir içeriği asla yayınlamaz.

Okutan Sözlük Samimidir: Okutan sözlük editörlerine dilediğiniz zaman iletişim bölümünden ulaşabilmeniz mümkündür. Editörler, 7/24 sizlere cevap vermek için mail adreslerinin kontrollerini sık sık gerçekleştirmeye gayret ederler. Görüş ve önerileriniz için, sitemizin iletişim bölümünü kullanabilirsiniz.

Yazılım Bilgileri

Okutan.Org, WordPress altyapısını kullanarak basit bir tema ile yayın hayatına açılmıştır. Oldukça kullanışlı olmayı ve ziyaretçilerin pratik bir kullanım sağlamasını amaç edinen sözlükte, tema da buna yönelik basit ve sadedir. Seo ve Google uyumlu teması ile, Okutan Sözlük; temasında fazla koda yer vermeyerek hem açılışını hızlandırmış, hem de siz ziyaretçilerine en iyi performansta site görünümü vermeyi amaçlamıştır.

Görüş ve önerileriniz için iletişim sayfasından bizimle görüşebilmeniz mümkün.

Bizi takip etmek için aşağıdaki sosyal medya hesaplarımızı kullanabilirsiniz:

https://www.instagram.com/okutansoz/