Sicil Affı Son Durum 2017

Hükümetin yeşil ışık yaktığı sicil affında bankaların tavrı vatandaşın canını sıkmaya devam ediyor. Bakan’ın toplantı yapacağız dediği sicil affı konusunda son durum.

Hükümetin tüm uyarı ve baskılarına rağmen bankalar halen sicil affını uygulamamakta ısrarcı. Bakan tarafından yapılan açıklamayla banka yöneticilerinin bir araya toplanıp sicil affı konusunda gerekli uyarıların yapılacağı ve sicil affının bir an önce uygulanması konusunda brifing verileceği söylenmişti.

Ancak tüm bu uyarılara rağmen bankalardan somut bir adım gelmemişti. Bankaların gerekli adımları atmaması tüketiciyi ve ihtiyaç sahiplerini bir hayli sinirlendirdi. KOSGEB den esnaf kredisi alan vatandaşlar bile sicil affı uygulanmadığı için kendilerine çıkan kredilerden yararlanamadılar.

UYGULAYAN BANKALAR VARMI ?

Sicil affını özel bankaların uygulamayı reddetmesi normal olarak bir nebze karşılanabilir ancak hükümetin aldığı karar olan sicil affı kararını devlet bankalarının uygulamaması vatandaşlar tarafından oldukça garipseniyor. Halk Bankası, Ziraat Bankası gibi devlet banlarınında sicil affı konusunda hiçbir somut adım atmaması birçok soruyu aklımıza getiriyor.

Sicil affını şuan da uygulayan banka henüz bulunmuyor. Sicil affının ne zaman uygulanmaya başlanacağı ve hükümetin sicil affını uygulatmak için nasıl bir adım atacağı merak konusu. Referandum öncesi uygulanması beklenen sicil affı halen uygulanmış değil.

KötüOlmamışEh İşte!İyiHarika (4 oy verildi, ortalama: 5,00 / 5)
Loading...

yorum yapınız.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

5 yorum yapılmış.
  1. 23 Mayıs 2017
  2. 17 Mayıs 2017
    • Site Yöneticisi 17 Mayıs 2017
    • 28 Mayıs 2017
  3. 11 Mayıs 2017