Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar

Kara listede olan ve sicili bozuk olana kredi veren bankalar hangisi diye düşündüğünüz olmuştur. Kredi notu düşük olan veyahut bozuk sicille kredi çekmek isteyenlere kredi kartı ve ihtiyaç kredisi gibi krediler sunan bankalar hakkında yaptığımız araştırmaları sizlere sunuyoruz.

Bankacılık sektöründe artan firma sayısı, bizler için çok daha iyi hizmet sunulmasını doğuracağı yerde, vatandaşlarımızın daha fazla borç içerisine girmesine neden olmuştur. Mevcut borçlarının tamamını ödemeden, bir başka bankaya başvurarak kredi ya da kredi kartı kullanmaya başlayan kişiler, çok daha büyük borçların içerisinde kendilerini bulmaktadırlar. Artan borçlar ile birlikte ortaya çıkan ödeme güçlükleri de kişilerin banka sicillerinin bozulmasına neden olmaktadır.

Milyonlarca vatandaşımız, bankalara olan borcunu ödeyemediğinden dolayı, şuan icralık bir duruma düşmüş ya da hiçbir banka ile işlem göremez hale düşmüştür dememiz de çok yanlış olmayacaktır. Durum bu hale gelince, ( bad credit score )bozuk sicile kredi veren bankalardan yana olan arayışlar da her geçen gün artmaya devam etmektedir.

Öncelikle, sicilinde ödemelerinden dolayı bozulma olan kişiler, ne şartla olursa olsun, bankalardan herhangi bir işlem görememektedirler. İdari ya da yasal takip sürecine girilmesinin ardından başlayan bu sorunlar, idari veya yasal takip sürecine girilmesinin ardından en az beş yıl boyunca, kişilerin sicillerinde bulunacaktır.

Fakat, bu sürenin doldurulmuş olması da, sicil bozukluklarınızın giderileceği anlamına gelmemelidir. Çünkü, sicil bozuklukları ile ilgili kayıtlar, Merkez Bankası tarafından arşivlenmekte, isteyen banka da bilgisayar ortamında bunu kolaylıkla görmektedir.

Bundan dolayı, bozuk sicile kredi veren bankalar arayışlarınıza son vermeli ve bozuk sicilinizin kayıtlardan düşeceği güne kadar ödemelerinizi düzenli yaparak yeni bir kötü bankacılık sicilinin içerisine düşmemek için çabalamalısınız. Eğer siz uyarılara ve bankaların yapmış olduğu bu kısıtlamalara rağmen vazgeçmez ve ne pahasına olursa olsun kredi almak isterseniz, karşınıza senet karşılığında kredi veren kişiler ya da hepimizin bildiği tefeciler de çıkabilecektir. Bu da, bir bireyin karşısına çıkabilecek, başına gelebilecek en kötü deneyim olacaktır.

KötüOlmamışEh İşte!İyiHarika (7 oy verildi, ortalama: 4,86 / 5)
Loading...

yorum yapınız.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir